Yılbaşında Evde mi Kutluyorsunuz O Zaman Evde Eğlence Önerilerimize Göz Atmanızı Öneririz

Yılbaşı gecesini kimimiz dışarıda geçirmek isteriz, kimimiz ise kendi evinde ve konforunda. Hepimiz dışarıda kutlanan yılbaşı gecesinin daha heyecan verici ve güzel olduğunu düşünürüz. Nedense hepimiz daha çok yılbaşı havasına gireceğimizi zanneder, dışarıda kutlanan bir yılbaşının daha eğlenceli olacağına inanırız. Bütün bir gün akşam için hazırlanır o tatlı telaşı yaşamaktan keyif alırız:)

Kimimiz ise rahatından vazgeçmek istemez. Yılbaşı gecesi şehrin o büyülü ama bir o kadar da telaşlı havasına girmek yerine evinde, sevdikleriyle daha sakin ve daha keyifli bir gece geçirmek ister. Genelde çok tercih edilmeyip sıradan bulunsa da, yazımızı okuduktan sonra dışarıda kutlayanları imrendirecek, yılbaşını evde kutlama modasını başlatan siz olacaksınız:)

Tombala ve karton oyunları

Senenin son gününde bütün aile hep beraber keyifli bir yılbaşı  gecesi planlıyorsanız tabii ki yeni yıl gecesinin en vazgeçilmezi olan tombala oyununu oynamadan bu geceyi geçirmeyi aklınızdan bile geçirmeyin:)

Özellikle aile büyüklerinin olduğu bir gecedeyseniz herkesin dahil olabileceği ve eğlenebileceği bu geleneksel oyun renk katacaktır.

Karton oyunları diye tabir edilen grupta en çok rağbet gören Tabu sizi çok güldürecek ve hırslandıracak, gecenin keyifli geçmesini sağlayacaktır. Özellikle birbirini iyi tanıyan dost ortamlarına tavsiye ederiz.

  Yine dost ve arkadaş ortamlarının klasiklerinden sessiz sinema oyunu ile zamanın nasıl  geçtiğini anlamayacaksınız bile. Son geceye günler kala aklınızda bu oyun varsa öncesinde takımınızla çalışmanızı öneririz:)

Hediye Çekilişi

Yeni yıl gecesi yapacağınız küçük bir hediye çekilişi ortama keyifli bir hava katacaktır! İster o gece gelecek her misafirinizden bir hediye getirmesini isteyin ve her hediyeye bir numara vererek o gece çekilişinizi yapın, isterseniz de önceden çekilişini yaptığınız hediyelerinizi açın:) Hediye seçenekleri ve önerilerimiz için yılbaşı özel ürünleri sayfamıza bakmadan geçmeyin deriz:)

Karaoke

Kendi gecenize kendi müziğiniz damga vursun! Sesimiz ister güzel olsun ister olmasın hepimize, kendimizi daha iyi hissettiren, stresimizi atmamızı sağlayan, rahatlattıran bir şey varsa o da şarkı söylemektir:) Yılbaşı gecenizde de karaoke yaparak hem çok güzel  vakit geçirebilir hem de bütün bir senenin stresini atabilirsiniz:) Bunun için önceden herhangi bir karaoke seti almanız yeterli olacaktır diğer bütün gerekenler sizde:)

İster inanın ister inanmayın bizden söylemesi!

Kimimizin inandığı kimimizin ise sadece gülüp geçtiği yıllardır dile getirilen batıl inançlarımız vardır. Gerçek bir sonucu olmasa da, kanıtlayamasak da inanırız. Örneğin, sevdiğimiz birini yolcu ederken arkasından sağ salim geri dönsün diye su dökeriz. Ya da merdiven altından geçmek uğursuzluk getirir diye yolumuzu uzatırız. Kim bilir belki de bu inançları uygulamak kendimizi daha iyi hissettirdiği için inanmak isteriz:) Yılbaşı gecesi hakkında da birçok batıl inanç söz konusu, bakmadan geçmeyin deriz!

  1. Saat 24’e yaklaşırken evinizin kapısını bütün iyi dileklerinizle, bolluğun, bereketin, sağlığın, aşkın ve anlayışın evinize gelmesi, sizi bulması niyetiyle sonuna kadar açın.
  2. Yeni yıla girdiğiniz dakikalarda dış kapınızda nar kırın. Nar bolluğu, bereketi ve artmayı temsil eder.
  3. Yeni yıla dolaplarınız, eviniz derli toplu olarak girin. Böylelikle yeni yılda evinize berraklık ve düzen gelecektir.
  4. Evinize bambu çiçeği alın. Bambu çiçeği sağlığı, zenginliği ve uzun ömrü temsil eder.

5. Ökseotu geleneksel şifalı bir bitki olarak bilinir. Özellikle dış kapı üstüne takılıp altında öpüşülürse şans getireceğine inanılır.

6. Ayrıca saatler tam 24’ü gösterdiğinde sevdiğiniz birine sıkıca sarılın. İnanca göre yeni yıla nasıl girerseniz bütün seneniniz öyle geçermiş:)

Bunlara ek olarak yapmamamız gerekenler de var!

  1. Sene bitmeden yeni takvim kullanmaya başlamayın! Bunun kaderi zorladığı söylenir.
  2. Yeni yıl günü çamaşır yıkamayın! Bugün çamaşır yıkanan evde aileden birinin kaybedileceğine inanılır.
  3. Ayrıca yeni yıla cüzdanınız, cebiniz ve dolaplarınız boş girmeyin. Bunun da yeni senenizde maddi sıkıntı yaşamanıza sebep olacağı söylenir.