Yılbaşı Ağaç Süslemeleri

Ve tüm heyecanıyla yeni bir yıl daha kapıda… Dünyanın her yerinde renkli gösteriler, görkemli şölenlerle girilen yeni yılın hazırlıkları Kasım ayında başlar, Aralık’ta heyecanı daha da artarak devam eder. Evler süslenir, ağaçlar kurulur, hediyeler alınır, yılbaşı gecesi için programlar yapılır, evinde davet verenler menülerini oluşturup konukları için yeni yıl konseptine uygun özel yemek masaları için hazırlıklara başlar…

Biz de bu yılın özel aylarında tatlı tatlı heyecanı başlayan herkes için bazı öneriler hazırladık.

Bütün günümüzü geçirdiğimiz ofislerimizde ya da evlerimizde bu heyecanı başlatmak isteyenler için mekan ve ağaç süslemelerinden, görkemli masalar için önerilerimize göz atın…

Her davette, her özel günde olduğu gibi çiçekler kapı süsünden tutun masa süsüne kadar yılbaşı gecesinde de gecenin yıldızı! Ama bu sefer yardımcı yıldız. Çünkü gecenin asıl yıldızı çam ağaçları! Yılbaşının çiçeği, ağacı, süsü, teması, kısacası her şeyidir çam ağaçları. :)

1

2

3

4

5

Ailenizle geçirdiğiniz yeni yıl akşamlarından önce yılbaşı alışverişleri, ağaç süslemeleri, ışıklar, ağacın altına konacak hediyeler herkesin hatırlayınca mutlu olduğu çocukluktan bugüne gelen  güzel anılardır. :)

6

Her yeni yıl hazırlığında bir önceki sene yılbaşından sonra rafa kalkan ağaç süsleri tekrar ortaya çıkarılır, yeni alınan süslerle beraber yılbaşı ağacına asar “ağaç süsleme seremoni”si yaşanır. Çocuk, yetişkin herkes için ayrı bir keyiftir. :)

7

“Aralık ayı neşesi” olan yılbaşı ağaçlarını süslemek bir şölendir.

Süslerken ayrı mutluluk, salondan ışıkları yanıp sönerken ayrı bir mutluluk verir bize. :)

8

Kış mevsiminde eğer evinizin şöminesi varsa ağacınızı hem evinizi hem içinizi sımsıcak yapan şöminenin yanına kurmanızı öneririz.  Bu ikili yeni yılı heyecanla beklediğimiz Aralık ayı boyunca evinizin baş kahramanları olacaklar.

Yeni yıl Ağaçları

Yılbaşının olmazsa olmazı yeni yıl ağaçları ister küçük ister büyük, ister çok renkli ister sade olsun herkesi ay boyunca gülümsetecektir.

Yeni yıl ağaçlarında en çok tercih edilen süsler, renkleri ile yeşil çamın üzerine çok yakışan kırmızı, altın rengi ve beyaz süslerdir. Üzerine döndürerek koyacağınız sarı ışık veren aydınlatmalarla görüntü tamamlanır. Şöminenizin üzerine ya da ağacınızın etrafında uygun olan yerlere ağaç süslerinizle uyumlu, farklı süs alternatifleri kullanarak ağacın görkemini daha büyütebilirsiniz. Bunlar yeni yıl temalı mumlar, tavandan sarkıtacağınız kar tanesi ya da noel baba’nın hediye bırakması için konulan bir çorap olabilir. :) Tabi tüm bunları hazırlarken hediyeler için ağacınızın altında yer ayırmayı unutmayın. :)

9

10

11

12

Bu sene bir fark yaratmak isterseniz, yılbaşı ağacında süslerinizi alışılmışın dışında renklerden seçebilirsiniz. Yine çam ağacınızın yeşil rengine çok yakışacak morlar, eflatunlar, lilalar size önereceğimiz renkler arasında… Bu renkleri desteklemek için hem gümüş tonları hem de altın renkleri uygun olabilir. Ağacınızın tepesine koyacağınız bir yıldız ya da süslerinizin rengi ile uyumlu kalın kurdeleden bir fiyonk tamamlayıcı olacaktır.

13

Ağacınızın altına koyacağınız yumuşak bir halı ortamı şenlendirecek ve ısıtacaktır. Aynı zamanda da ağacın ayağını güzel bir şekilde gizleyecektir.

Daha da şenlikli bir ağaç isterseniz farklı birçok rengi ağacınızda kullanabilirsiniz. Degradeli bir geçiş ile eğlenceli bir uyum yakalayabilirsiniz.

14

Süsleri sade tutmak isteyenlerdenseniz siyah ve beyazın asilliğini ağacınıza yansıtmanızı öneririz. İster süslerinizi bu iki renkten seçebilir, isterseniz de ağacınızın rengini sadeleştirebilirsiniz.

15

Süslerim değil ağacım sade olsun diyenlerdenseniz önerimiz ağacın rengini beyaz ya da siyah kullanıp uyumlu renklerde süslemeniz olur!

Ağacınızı beyaz yaparak daha sade ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun için ister sprey bir beyaz boyayla çam ağacınızı boyayın ister pamuk yardımıyla ağacınıza karlar serpiştirin…

Ağacınızın üzerine koyacağınız mini çerçevelerin içine sevdiklerinizin resmini koyarak da ağacınızı duygusal bir temaya bürüyebilirsiniz.

16

Gümüş renginin şıklığını ağacınıza yansıtmak isterseniz süsleyeceğiniz aksesuarların tümünü bu tonlarda tutmanız yeterli olacaktır… :)

17

Gümüş yerine altını tercih ediyorsanız ve ağacınız sade ama görkemli olsun istiyorsanız tek renk yılbaşı ağacı süsleri bu görüntüyü elde etmeniz kolaylaştıracaktır.

18

Pratik ve Trendy Yılbaşı Ağaçları

Artık yeni, farklı, yaratıcı şeyler ön planda. Plastik bir ağaç yerine, fotoğraflar, renkli bantlar, kağıtlar, minderler, çatallar, askılar ve aklımıza gelebilecek bir çok eşyayı kullanarak kendi çam ağacınızı yapabilirsiniz. Bu tercihleriniz de hem pratik ve farklı hem de şık olabilir.

 İşte size alternatif “ağaçsız” yılbaşı ağacı önerileri. :)

19

Gazetelerden, dergilerden keseceğiniz kağıt parçalarını kullanarak yılbaşı ağacınızı yaratabilirsiniz. Hem çok pratik hem de görsel olarak size yılbaşını yaşatmaya yetecektir. Ofis içinde ideal olduğunu düşündüğümüz bu alternatifi severek yapacağınızdan eminiz. :)

20

Dilerseniz yılbaşı ağacınızı oluşturmadan bir gün önce gazete veya dergi kağıtlarını istediğiniz renkte boyaya batırarak renkli bir yılbaşı ağacı da yapabilirsiniz. :)

21

22

Ya da renkli bantları çam ağacı şeklinde birbirlerine yapıştırarak alternatif bir yılbaşı ağacı elde edebilirsiniz. Ağacınızın tepesine yıldız koymayı unutmayın. :)

23

Sene içinde çekilmiş fotoğraflarınızı kullanarak yılbaşı ağacınızı oluşturmaya ne dersiniz? Hem yapması çok kolay olacak hem de hiç bir yılbaşı ağacının sahip olmadığı sıcaklığa ve anılara sahip olacak. :)

24

Rahatına düşkünlere ise en güzel alternatif minderlerden yılbaşı ağacı olarak geliyor. Minderlerinizi çam ağacı şekli vererek yerleştirmek bu zamana kadar ki en konforlu yılbaşı ağacına sahip olmanızı sağlayacaktır. :)

25

Hem pratik hem de yine ofis için ideal olabilecek bir alternatif de hediye paketlerinden geliyor. Ofis hayatına biraz yılbaşı havası katmak adına yılbaşı çekilişi yapmaya ne dersiniz?

26

Yılbaşı ağacınızın altındaki hediye paketlerinin yerinde bir değişiklik yapmaya ne dersiniz?

Hediye paketlerini, kutularını kullanarak çam ağacı şeklini verebilirsiniz.

27

Bir başka alternatif ise Tea Forté  markasından geliyor. Bitki çaylarınızı boş bir kağıt havlu rulosunun üzerine yapıştırarak içebileceğiniz bir yılbaşı ağacı oluşturabilirsiniz. :)

28

Evinizdeki kumaşlardan da çok şık bir yılbaşı ağacı alternatifi yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yılbaşı ağacınızın olmasını istediğiniz renkteki kumaşı çam ağacına benzeyecek şekilde duvarınıza yapıştırmanız. Daha sonra dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. :)

29

Bambaşka bir seçenek ise kullanacağınız süslere çam ağacı şeklini vermek.  İhtiyacınız olan şey hangi duvar rengini ve üzerine hangi süsleri seçeğinize karar vermek olacaktır. :)

30

Kitap kurtlarına önerimiz ise kitaplarından yılbaşı ağaçlarını oluşturmaları! Bunun için yapmanız gereken kitaplarınızı çam ağacı şeklini vererek dizmek. Böylece bu zamana kadar ki en bilge  yılbaşı ağaç sizinki olmuş olacak. :)

31

Hiç bir şey yapamam diyenlerdenseniz size önerimiz evinizin istediğiniz bir duvarına dilediğiniz bir renkteki bant ile yılbaşı ağacı şeklini vermeniz…

Yıldızı unutmayın. :)

32

Siyah banta alternatif olarak aradığınız basit yapılan ama ışıl ışıl bir ağaç ise bu sefer duvarınıza bant değil ışık koymanızı öneririz. Duvara yılbaşı ağacınızı süslediğiniz ışığınızı çam ağacı şeklini verecek şekilde yapıştırdığınızda ağacınız hazır. :)

33

Luksbazaar.com’dan oturduğunuz yerden tek tık ile ulaşabileceğiniz yüzlerce yılbaşı süsleri olduğunu biliyor muydunuz?

Biz sizin için bunları seçtik, siz daha fazlasını görmek isterseniz bizi ziyaret edin. :)

_MG_6620

_MG_6624

_MG_6626

_MG_6621

_MG_6625

_MG_6627

_MG_6628

_MG_6630

_MG_6631

_MG_6634

_MG_6638

_MG_6642

lev_4016

_MG_6647

_MG_6648

_MG_6654

_MG_6672

_MG_6674

Siz ağacınızı hazırlarken biz de size için sıradaki konumuz olan görkemli yılbaşı sofraları için hazırlık yapıyor olacağız. Yılbaşı menüleri, masa süslemeleri, kış temalı yemek takımları, tatlı tarifleri, yılbaşı hediyelerine kadar bir çok önerimiz için bizi takip etmeye devam edin…