Yazlık Ev

Havalar ısındıkça şehrin kalabalığından uzaklaşmak için yazlık evlere doğru gidiş başlıyor. Yazlık evlerin gözden geçirildiği, hazırlıkların ufak tefek başladığı şu günlerde fikir olması açısından yazlık evlerde de uygulayabileceğiniz dekorasyon önerilerini sizlerle paylaşmak isteriz…

Yastıkları değiştirmek, masa örtüsünü yenilemek, bir kaç kavanoz boyayıp içlerini renk renk çiçeklerle doldurmak, kışa yakışan aksesuarları kaldırıp, yaza yakışanları oraya buraya serpiştirmek… İşte yepyeni bir ortam yaratmak bu kadar basit ve keyifli işte..

Renk renk yastıklar kullanarak dekorasyonunuzu en basit şekilde yaza uydurmanız için sizeD-Home Dilek Ülke’nin birbirinden şık renkli yastıklarını ve Josephine markasının iç açan yastık renklerini öneririz.

Linke tıklayarak tek tık ile evinizi yaza hazırlayabilirsiniz :)

Tatil evlerinde en önemli şey açık renkleri kullanmanızdır. Bütün kış boyunca o kapalı renkleri gördünüz durdunuz, daha fazlasına gerek yok değil mi?

Evlerin girişlerine yaşadığınız mekanın en önemli bölümlerinden biri diyebiliriz. Çünkü bu alanlar evin geri kalan kısmı için ipuçları verir. Yazlıkların giriş duvarlarında huzur ve ferahlık veren açık renk tonları veya pastel renkleri seçmekte fayda var.

One World Trading markasının açık renkteki abajuru evinize ayrı bir hava katarak görseldeki gibi bir görüntü yakalamanıza yardımcı olacaktır :)

Yazlık evlerde mavi ve beyazın uyumundan söz etmeye gerek bile yok, bu iki rengin insanı rahatlattığı da zaten herkes tarafından bilinen bir şey, o yüzden bu iki rengi ne kadar çok kullanırsanız sizin için o kadar faydalı olacaktır.

Özellikle deniz kenarında bulunan yazlık evlerde mavi ve beyaz dekorasyon çok şık duruyor.

Günün büyük bölümünü geçirdiğimiz ve misafirlerimizi ağırladığımız salonların özellikle yaz aylarında ferah ve geniş görünmesi insana huzur verir. Bu bölümün duvarlarında odanın karışık bir havaya bürünmeden daha sade ve rahat algılanmasını sağlayan pastel renk seçimlerine yönelebilirsiniz.

Sade bir dekorasyonu bile tek hamle ile yaz konseptine uydurabilirsiniz. Bunun için Illume markasının rengarenk, çeşitli koku seçenekleri olan mumları yeterli olabilir. Tıklayın, dilediğiniz rengi seçin…

Klasikten vazgeçemem ama biraz da renk istiyorum diyorusanız size  önerimiz Accract markasının renkli objeleri :)

Yaz aylarının gelmesiyle beraber kitaplara ayırdığımız vakit de artıyor :) Hem evinizin dekorasyonu için hemde kendiniz için bol bol kitap okumanızı öneriyoruz :)

Bunun için koleksiyon ve sanat kitaplarımıza göz gözderin deriz :)

Turkuaz ve mercan renkleri de yazlık evlerde çok şık duran diğer bir seçenek. Yazın sıcak havasını hafifletecek kumaşlar ve mobilyalarla hoş bir yatak odası hazırlayabilirsiniz.

Evinizde küçük değişikliklerle farklı bir dokunuş yaratmak istiyorsanız. Denizcilik aksesuarlarını kullanarak evinize hareket katabilirsiniz. Burada olduğu gibi bir dünya küresi, can simiti gibi aksesuarlarla hoş köşeler hazırlayabilirsiniz.

Balkon ve bahçeleriniz de yaza hazır olmalı. Romantik bir kahve köşesi yaz günleri için çok sevimli olabilir.

Bütün kışın yorgunluğunu atıp yazlık evinizin ve güzel havanın tadını en iyi bahçenizde çıkaracağınıza eminiz…

Renkli bardaklar her zaman masalarınızı neşelendirecektir. İşte sizin için Lükbazaar’dan seçtiğimiz Moser’den bazı öneriler..